Tematem przewodnim dni od 6 do 10 maja była „Pszczółka Maja”. Opiekunka przy pomocy kolorowych ilustracji przedstawiła dzieciom jak wygląda bajkowa pszczółka o imieniu Maja, a także jak wygląda prawdziwa pszczoła (ma skrzydełka, nóżki, czarne i żółte paseczki itp.). Opiekunka opowiedziała dzieciom historię, w której to Pszczółka Maja zgubiła się odlatując od ula na łąkę, oraz, że pomógł jej wróbelek i wróciła szczęśliwie do domu. Dzieci dowiedziały się jak wygląda domek pszczoły, czyli ul (jest kolorowy, mieszkają w nim pszczółki i robią pyszny miód). Opiekunka pokazała dzieciom ul wykonany z kartonu. Dzieci mogły pobawić się ulem wrzucając do niego wydrukowane i zalaminowane pszczółki. Średniaki dowiedziały się również skąd się bierze miód. Opiekunka za pomocą kolorowych ilustracji przedstawiła historyjkę powstawania miodu. (Pszczoły zbierają nektar z kwiatów, następnie „noszą” nektar do ula, gdzie chowają go w plastry. Pan pszczelarz wyjmuje plastry z miodem, ale wcześniej przy pomocy specjalnego przedmiotu wpuszcza dym do uli, dzięki czemu pszczółki są spokojne itp.). Dzieci słuchały dźwięków wydawanych przez pszczołę. Następnie naśladowały te dźwięki – bzz, bzz. Dzieci bawiły się w pszczółki: latały po sali machając rączkami oraz siadały na kwiatuszki – kucając. Opiekunka przedstawiła również dzieciom wiersz pt. „ Pracowite pszczółki” wykorzystując do tego metodę flanelografu. Tydzień podsumowała praca plastyczna pt. „Nasza pszczoła”. Dzieci otrzymały szablon pszczoły na białym brystolu, oraz farby: żółtą i czarną a także gąbeczki. Maczając gąbeczki w farbie malowały po szablonie pszczółki. Nie zabrakło również zabaw ruchowych oraz muzycznych o tematyce tego tygodnia. Dzieci tańczyły do piosenki „ Taniec Mai” oraz „Pszczółka Maja” naśladując ruchy pokazywane przez opiekunkę. Dzieci pięknie bawiły się również w kole przy rymowance „Pszczółka śpi w ogrodzie”.
W dniach 13.05 – 17.05 dzieci z grupy drugiej zapoznały się z następującymi zabawami:
1. “Ręce do góry hop sa sa” – wprowadzenie dzieci w tematykę sportu poprzez piosenkę inscenizowaną gestem i ruchem.
2. “Celowanie do obręczy” – podczas zabawy średniaki wrzucały woreczki z grochem do obręczy hula hop.
3.”Zabawy sportowe” – opiekunka przy użyciu kolorowych ilustracji zapoznała dzieci z różnymi zabawami sportowymi ( jazda na rowerze, na rolkach, gra w piłkę nożną).
4. “Dzień Sportowy” – podczas zabawy ruchowej Czerwone Nutki pokonywały tor przeszkód. Dzieci wchodziły po schodach zjeżdżały po materacu, następnie przechodziły przez tunel i ćwiczyły równowagę przechodząc po ławeczce z asekuracją opiekunki.